Публікація: Лютий 6, 2015

На 98 році життя відійшов у Вічність останній у селі Маркуші ветеран Великої Вітчизняної війни – педагог, колишній директор Маркушівської школи Левшун Василь Федорович.
Народився Василь Федорович Левшун 14 червня 1918 року в селі Маркуші в селянській родині. Закінчив 4 класи Маркушівської та 7 класів Бердичівської школи. Педагогічну освіту отримав у Бердичівському педагогічному технікумі. Після закінчення навчання Василь Левшун був направлений до Слободищенської школи.
У 1940 році Василь Федорович мобілізований до лав Червоної Армії, де й застав початок Великої Вітчизняної війни. Службу проходив механіком винищувального авіаційного полку, який спочатку дислокувався на Закавказзі. Потім Василь Левшун приймав участь у бойових діях у складі Українського, Прибалтійського та Білоруського фронтів.
В одному з нагородних листів вказано: "Товариш Левшун, беручи участь у Вітчизняній війні в складі 927 ІАП на посаді механіка авіаційного старшого за період з 05.06.1942 р. по 09.11.1943 року обслужив на літаку Ла-5 – 102 бойових вильотів. За сумлінну роботу нагороджений медаллю "За бойові заслуги" в 1944 році".
Війна для Василя Федоровича закінчилась у 1945 році в місті Кенігсберг (Пруссія). У 1946 році він повертається до рідного села. Деякий час працює заввідділом культури Бердичівського райвиконкому, у 1948 році призначений директором Маркушівської школи.
Василь Федорович був уважний співрозмовник, оптиміст за натурою, небайдужий до чужих проблем, працьовита, чуйна людина.
Василь Левшун любив життя, любив людей, прожив життя для родини та дітей.
Пам'ять про нього, чиста та світла, назавжди залишиться в наших серцях.
Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV