Публікація: Червень 22, 2015

Навіть з далекого краю землі
Повернутись до коріння в селі…

На півдні Бердичівщини серед пшеничних ланів та квітучих садів за 15 км розмістилось мальовниче село Маркуші. Профспілкові лідери освіти міста на чолі з головою міськкому профспілки А.М. Цвєтковою мали можливість доторкнутись до маркушівської землі.
Маркушівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – соціокультурний центр села. Стоїть вона на перехресті доріг на місці зруйнованої церкви. З ранньої весни до пізньої осені школа потопає у розмаїтті квітів. Вздовж алей, на газонах, у горщиках на східцях – повсюди різнокольорові квіти. На подвір’ї школи нас зустріла чарівна жінка, прекрасний педагог, активний лідер своєї школи – депутат районної ради, заслужений працівник освіти – Людмила Броніславівна Михальченко. Багато цікавого вона розповіла нам про історію села, заснування школи. Про роботу адміністративної та профспілкової організації – голова Інна Романівна Строкатюк. Прогулюючись алеями ми вдихали аромати лісу, ставка і звичайно ж квітів. Мали змогу відвідати храм "Совісті і Добра", що стоїть на території школи.
Переступивши поріг школи, нас радо зустрів колектив Маркушівської школи. І ми потрапили ніби в казку, де панує тепло, затишок і комфорт. В школі є пам’ятник Дзвонику. Йому написаний вірш. І цей вірш покладено на музику. Цю пісню виконують завжди на перший і останній дзвоники на лінійці. Є галерея Особистості, озеро Любові, музей Вчителю, парк Слави, Живий куточок, поляна Казок, сад Дружби. Є колекція читаючої іграшки для того, щоб прививати учням любов і повагу до книги.
У школі є всі умови для навчання, виховання і відпочинку учнів. Маркушівська школа – це школа сприяння здоров’ю, збереженню життя дітей.
Кожен ранок у школі розпочинається із загальної фізичної зарядки, яку проводять самі ж учні. Для повноцінного проведення уроків фізичного виховання завдяки директору було укомплектовано атлетичну та спортивну залу. У школі працює бібліотекуа, логопедичний та стоматологічний кабінет, кабінет інформатики. Читається курс "Етика християнської моралі". Маркушівська школа – це заклад професійно-технічного навчання. Старшокласники мають змогу здобути професійну освіту – "Оператор комп’ютерного набору".
У школі функціонує підлітковий центр "Едельвейс" з різноманітними секціями та гуртками, естетичний клуб "Вернісаж", клуб "Дивоцвіт", члени якого висаджують дерева, чистять струмки і джерела, доглядають за кімнатними квітами.
Вчителі маркушівської школи завжди у творчому пошуку.М.В.Панчук, заступник директора з навчально-виховної роботи ЗОШ №1 ім. Шевченка,
заступник голови профспілкової організації,
Н.В.Рибачук, голова профспілкової організації БМЛ №15.
Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV