Публікація: Листопад 9, 2015

9 листопада, шостий рік поспіль у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця Маркушівська школа радо вітає учасників районного фестивалю духовних піснеспівів "Душі криниці". Дев’ятого листопада всіх гостинно зустрічають педагоги та їх вихованці. І щоразу кількість юних обдарувань збільшується. Вони вчитуються у слова Григорія Сковороди на пам'ятному знаку: "Усе проминає, за винятком Бога і Любові", підходять до каплиці Преподобного Нестора Літописця й подумки з вірою та любов’ю звертаються до покровителя всіх учнів, просячи допомоги у справах освітніх, натхнення і творчих успіхів…

"Благодатне джерело настанов богоугодних знайдемо в тобі, отче Несторе…"

Світилася горобина яскравими кетягами, торкався вітер жовтих пасом беріз, трохи хмурилося небо, раптом випускаючи несміливий промінь сонця… Маркушівська школа відчинила двері для численних гостей: духовенства Бердичівського благочиння та співаючих талантів і вчителів понад 20-и загальноосвітніх закладів району. Готуючись до свята, вчителі та діти одяглися в українське національне вбрання. В їх храмі науки все дихає духовністю: виставка літератури на вшанування пам’яті Нестора Літописця, експозиція творчих робіт школярів, навіть назви кабінетів: Центр писемності і духовності, Скарбниця мудрості… На другому поверсі влаштовано куточок Нестора Літописця. Як розповіла вчитель християнської етики Валентина Поліщук, рік тому тут з’явилася печера, де можна побачити старця у чернечому вбранні, який схилився над пергаментом, поруч – двійко лелек у гнізді: "Цьогоріч ми вперше проводили тематичний тиждень, запросили цікавих особистостей: істориків і бердичівського краєзнавця Володимира Сінчука. Діти створювали стіннівки, малюнки, брали участь у вікторинах".
Молебень перед іконою святого очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протоієрей Віталій Бойков, йому співслужили настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик), духівник благочиння – настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Старого Солотвина протоієрей Миколай Шпичка, настоятель Свято-Димитрівського храму смт. Гришківців протоієрей Юрій Рибачок, настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Ігнатюк, настоятель Свято-Михайлівського храму с. Хажина протоієрей Владислав Асафов, настоятель Свято-Хрестовоздвиженської церкви с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков, настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скраглівки ієрей Геннадій Сагайдак та клірик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева протодиякон Віталій Кльон. У стінах школи лунала молитва: "О преподобне отче, премудре наставниче и Боголюбезне подвижниче Несторе Летописче! Предстояй со дерзновением престолу Вечныя Славы, не забуди нас, грешных и недостойных, бурями страстей отягченных, и ходатайством твоим непрестанным защити страну нашу, тебе присную, и соотчичи твоя от всяких зол и скорбей. Утверди сердца наша в православней вере, отечество свое научи любити и в братолюбии крепце пребывати…". Отець благочинний звернувся до всіх із повчальним словом, закликавши учнів йти шляхом Євангельських істин: "Нехай кожний із вас пише історію свого життя з чистими помислами та справами. Наша країна гідна доброго і щасливого буття, а ви – запорука світлого життя. З вірою батьківською спрямуємося в майбутнє, будемо пишатися своїми традиціями та культурою".

"Нехай співають уста, і нехай навчається розум…" (Йоанн Златоуст)

Цього святкового дня педагоги Маркушівської школи та їх вихованці перевтілилися в історичних персонажів: на сцені актової зали з’явилися княгиня Ольга та її онук – рівноапостольний князь Володимир, згодом до учнів звернувся і сам Нестор Літописець із сувоєм у руках. Одна з виконавиць, вчителька Мирослава Тихончук, переконана: фестиваль духової музики спрямовує дітей до Бога, слова пісень очищають душу: "У хвилини радості і скрути ми завжди звертаємось із молитвою до Господа та Його Пречистої Матері…". Одинадцятикласниця Катерина Демчук – постійна учасниця святкового дійства. "Такі зустрічі, – вважає дівчина, – надихають на добро. І я прошу у Преподобного Нестора Літописця допомоги: успіхів у навчанні, здоров’я для моїх батьків і миру для всіх людей". Фестиваль розпочався натхненним співом Духовного Гімну "Боже великий, єдиний, нам Україну храни", до юних маркушівців приєдналася вся зала.
Благочинний Бердичівського округу протоієрей Віталій Бойков звернувся до учасників духовної зустрічі з повчальним словом: "Це чудове свято згуртувало всіх нас. Велика радість і щастя – бачити вас, наше майбутнє: талановитих, доброзичливих і щасливих. Нехай береже вас Господь у мирі, тиші й благочесті".
Директор Маркушівської школи Людмила Михальченко – Заслужений працівник освіти України, депутат Бердичівської районної ради – відкрила VI районний фестиваль духовних піснеспівів "Душі криниці". І протягом двогодинної програми виступи учасників чергувалися із чудовими кадрами відеофільму, що прославляв село, Бердичівський край і нашу державу. А зі сцени линули пісні про рідну Україну, про віру батьківську, про мир і злагоду – пісні-молитви, пісні-прохання, пісні-заклики і пісні-Гімни:

О, Боже, дай нам з неба миру
В кожну сім’ю, в кожну родину,
Благослови всю Україну,
Підтримай в тяжку годину…

Натхненно славили нашу святу землю Марійка Кушнірук із Гришківецької гімназії, Богдана Гуменюк із с. Райгородка, Діана Дмитрук зі Скраглівської школи, Анна Блищик із Озадівки, Ганна Чуванова та Олександра Яблонська з с. Половецького, Карина Стадник та Дар’я Гордєєва зі Слободищенської школи. Діана Білеуш із с. Гальчина пісенною мовою розповідала про рідне село – найкраще місце на землі, де "пахне яблуками вечір", "дзвенять пісні лелечі", "коло хати черемшина розцвіла", і "пахуча м’ята губить лист…" Пишалися талановитим, щирим і щедрим народом співучої України Анастасія Аніщенко з с. Хажина та Христина Гасимова з с. Красівки. Підносили молитву за Україну Саміра Дадабаєва з с. Мирославки, Ольга Ковальчук із с. Бистрика, Вікторія Куценко та Єлизавета Цапуєва з Семенівської школи, Вікторія Семенюк із Райківської школи, Світлана Римарчук із с. Великі Низгірці, Мирослава Франчук із с. Реї, Микола Майструк і Олег Драчук із Іванковецької школи, Дарина Олійник та Аліна Кузьменко із с. Швайківки, Юлія Гуменюк із с. Никонівки та Ольга Тверда з с. Старого Солотвина:

Повторю молитву щиру і негорду,
Як твоє, Вкраїно, праведне ім'я.
Повторю молитву рідного народу,
Щоб її почули небо і земля…

Оспівувала чарівну українську мову, що єднає людей, Вікторія Кушнірук із с. Великої П’ятигірки. Низько вклонялася роду нашому красному Карина Сироїд з Райгородецької школи – і завмерли люди в залі, вражені акапельним співом обдарованої дівчини…
Дві Наталії Святецькі зі Скаківки привезли на фестиваль маленьких донечок: Настю та Анну. Їх дует із піснею "Бог посилає все для нас" зворушив слухачів. Матусі привчають своїх дівчаток жити за Заповідями Божими, а ті разом із батьками відвідують Богослужіння в храмі Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова. Другокласниці потішили всіх щирими словами про звичайне щастя, яке посилає Бог: "і сонце, й дощик в добрий час", "трави запашні, барвисті квіти навесні, а восени – плоди смачні", і завжди поруч – турботливі тато й мама!
А залою ширилися пісні, і лунали слова, торкаючись кожного серця:

Господи, дай нам уміння
Вчути твій голос з небес,
Щоб не всихало коріння,
Щоб день для щастя воскрес.
Господи, дай нам любові,
Щоб не пропасти в журбі.
В тисячолітній обнові
Молимось і ми тобі…

"І зринали слова, наче кредо сторіч: "Боже, Боже, спаси і помилуй…"
Настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик), директор Маркушівської школи Людмила Михальченко та методист відділу освіти Бердичівської РДА Алла Маковська вручили всім учасникам фестивалю дипломи. Священик благословив кожного іконками, звернувся до всіх зі словами настанови та привітав зі святковою подією: "Це фестиваль духовного єднання, який свідчить, що ми небайдужі до нашої історії та культури. Події на Сході України торкнулися серця кожного, і в єдності – наша сила, треба гуртуватися навколо духовних цінностейі та віковічних традицій, жити з Богом у душі. Співає наша Україна – вона жива! Співай, Україно, бо в пісні ми набуваємо сили і впевненості, що ми – єдині. Живи, наша Україно, для добра, краси і миру!"
Директор Маркушівської школи Людмила Михальченко, ініціатор та натхненниця святкового дійства, запрошує наступного року всіх, хто прагне доторкнутися до високого мистецтва духовної музики, на VІI районний фестиваль "Душі криниці".

Вікторія Кучерява,
прес-секретар Бердичівського благочиння.


















Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV