Обмін досвідом між районами-побратимами.

Приїхавши на святкування 70-річчя Бердичівського району, польська делегація з Воловського повіту-побратима завітала і до Маркушівської школи, з метою обміну напрацюваннями в освітній сфері.
Делегація прибула у складі восьми осіб на чолі з віце-старостою повіту Мареком Цукровськи та заступником голови ради повіту Збігневом Скорупою. У складі делегації були також начальник повітового відділу освіти, директор гімназії м. Волов, члени повітової ради та інші представники. Супроводжували польських гостей заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Валерій Бабійчук, начальник райвідділу освіти Тетяна Наумчук та депутат райради Віталій Ніколаєнко. Учні Маркушівської школи зустріли гостей короваєм на вишитому рушнику. Затим директор школи Людмила Михальченко провела для делегації екскурсію з детальним інформуванням про роботу школи, діяльність гуртків, культурні надбання. Закріпити почуте гостям допоміг фільм про Маркушівську школу, який вони переглянули в актовому залі.
Взагалі, тісна і плідна співпраця нашого району з Воловським повітом триває вже 6 років. Обмін досвідом здійснюється переважно в галузях освіти і культури. Відбуваються взаємні візити не лише дорослих делегацій, а й учнівських.
Переймаючи отриманий досвід, районний відділ освіти ставить за мету оптимізувати мережу загальноосвітніх навчальних закладів нашого району. Під оптимізацією варто розуміти цілеспрямовану зміну структур мережі з метою створення максимально сприятливих умов для навчання і виховання школярів. За словами начальника райвідділу освіти Тетяни Наумчук, оптимізація поліпшить доступ дітей до освіти, покращить умови і якість їхнього навчання.
Згідно з Програмою оптимізації загальноосвітніх закладів 2008-2012 в цьому році на перспективу вирішується питання щодо організації навчальних об'єднань і створення нових типів закладів освіти. Таким чином, Маркушівська, як і деякі інші школи нашого району, має всі передумови стати опорним загальноосвітнім навчальним закладом, який буде методичним центром для кількох найближчих шкіл. Опорний заклад забезпечує проведення навчальних занять, факультативів, спецкурсів для учнів освітнього округу, може надавати допрофесійну та професійну підготовку. Оптимізація передбачає об'єднання в освітній округ шкіл з дошкільними, позашкільними, професійно-технічними навчальними закладами, навчально-виробничими комбінатами, установами культури та охорони здоров'я, що сприятиме здійсненню освітньої діяльності. Завданням такого округу є раціональне використання потенціалу педагогічних працівників, координація навчально-виховного процесу, організація профільного навчання.
Як бачимо, впровадження освітніх підходів наших західних сусідів обіцяє вельми привабливі перспективи. Наскільки гармонійно ці підходи впишуться в нашу освітню систему покаже час.

Тарас ГОНЧАРУК, студент ЖДУ ім. І. Франка.

"Земля Бердичівська", №27 (15719) від 03.07.2009 р.

Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV