Свято Водохреща в Маркушах.

19 січня весь православний світ відзначив свято Хрещення Ісуса Христа. За всіма канонами церковної традиції святкували і маркушівці.
Напередодні за проханням отця Емануїла на центральному ставку села декілька молодих хлопців взялися прорубувати ополонку у формі хреста, після чого біля неї поставили невеличкий хрест із льоду. Старалися, щоб місце майбутнього дійства – Йордань – виглядало належним чином і відповідало вимогам церковної традиції. І, звичайно ж, старалися недаремно. Наступного ранку за свіжої морозної погоди до ставу на Водохреще прийшло чимало людей. Варто зазначити, що багато хто з них бачили обряд саме у такій формі вперше, вже й не згадаєш, коли маркушівці приходили на Йордань до ставу востаннє... Справа в тому, що у Маркушах вже чимало років немає церкви, нова тільки-но будується, тому й не дивно, що церковні традиції почали забуватися. З огляду на це, важливим є їхнє відродження, яке стає можливим завдяки ініціативі отця Емануїла, який є духовним пастирем громади села ось уже другий рік.
Після церемонії хрещення дехто з тих юнаків, які й вирубували хрестову ополонку, залишились випробувати свою сміливість та загартованість. І двоє таки занурились у крижану воду! Кажуть, враження просто-таки невимовні. Менше з тим, водохрещенська вода вважається цілющою, тому той, хто в ній купається, стає здоровішим.
А взагалі, дуже добре те, що молодь проявляє активність, залучається до традицій, тим самим спростовуючи скептичні закиди дорослих. Це вселяє надію, що все не так уже й погано і що козацькому роду таки нема переводу!

Тарас Гончарук, студент III курсу ЖДУ ім. І.Франка.
"Земля Бердичівська", №4 (15696) від 23.01.2009 р.

Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV