Голос Землі...

"Я ХОЧУ, щоб було..." чи "Я ВИМАГАЮ, щоб Ви зробили...". Так, звичайно - це амбіції. І у кожного вони свої. Поважаюча себе людина прагне зайняти найзручніше місце під сонцем, взявши від Життя усе. Якщо уявити, що життя – то драбина, ми скараскаємося нею сходинка за сходинкою, досягаючи цілей та задовольняючи власне бажання: "вище, краще, сильніше, швидше, більше ". Так, ми деремося у гору, щоб бути наймогутнішими. Але якщо життя – то драбина, на вершині її знаходиться, як то не сумно, перехід у вимір безкінечності. Де вирують свої закони буття. А зараз ми живемо на планеті Земля. І, хочемо ми того чи ні, але ця панянка має свої амбіції і плани.
Багато людей поплатилися життям, бо не почули вчасно її голос. Вулкани, землетруси, повені - це відповідь на забруднені води океанів, морів, річок, джерел, вирубку лісів, полювання за для втіхи. Коли люди стали тягарем і сверблячкою? У той момент, коли уявили, що вони всесильні. Сміх та й годі. І що нема цьому ні кінця ні краю? Коли ж ми порозумнішаємо? Завтра? Після завтра? Ні. Сьогодні! А як це зробити конкретно, цього нас навчать агітбригади.
Це школярі різного віку з сільських загальноосвітніх шкіл: Хажина, Гришківців, Маркушів, Швайківки, Скаківки, Реї, Бистрика, Скраглівки, котрі знають про природу майже усе. І усіх їх зібрав разом на один день 29 квітня в Маркушівській загальноосвітній школі четвертий фестиваль "Станьмо на варті власного майбутнього".
Кожен із них власним прикладом показує як потрібно себе поводити з навколишнім середовищем. Дитина, яка побудувала шпаківню, прибрала подвір'я, посадила квіти на клумбі, вже ніколи не скривдить пташки, не кине до долу папірця і не зірве за для втіхи квітки.
Вісім агітбригад, кожна по своєму оригінальна і цікава. Моделі одягу, зробленого з пакетиків і пляшечок, картону та іншого матеріалу, якому за звичай знаходиться місце лише на смітнику. Своєю винахідливістю буквально вразив хлопчик з с. Хажин. Він власноруч з порожніх пластикових пляшок змайстрував рицарські обладунки. Як стало потім відомо - це не єдине вбрання зроблене з такого матеріалу. Самими молодшими учасниками екологічного фестивалю були школярики з агітбригади "Каштан" - смт. Гришківці. Виступ "Екознаю" з с. Бистрик нагадував більш театралізовану виставу і добре режисовану. Режисерську роботу та написання сценарію взяли на себе вчителі біології.
Хотілося б зауважити, що цей екологічний фестиваль уже вчетверте проходить, а започаткували його Відділи у справах сім'ї і молоді та освіти Бердичівської райдержадміністрації. Про яскравість цього заходу свідчить висока організація та оригінальність. Адже виступи команд проходили у різних куточках Маркушівської ЗОШ, де кожен поверх, клас, коридор був прикрашений кімнатними рослинами. І у цьому велика заслуга директора підліткового клубу "Едельвейс" Людмили Михальченко, до речі, пані Людмила є автором фільму, котрий зайняв перше місце на Житомирському обласному конкурсі кінофільмів на тему "Кімнатні рослини".
Коли усі агітбригади виступили, розпочалось довгоочікуване підведення підсумків.
Слово надали Любові Григорівні Куксі, методисту відділу освіти котра нагородила грамотами та цінними; подарунками керівників агітбригад. Виступила голова Житомирської обласної спілки "Берегиня України" Оксана Антонівна Трибун. Вона також нагородила активістів у природоохоронній діяльності: вчителів біології: Томчук Людмилу, Ляпінську Світлану, Бурило Ганну, Михальченко Людмилу, Арбуз Галину. І наголосила на тому, що "одним із напрямків Всеукраїнської Спілки '"Берегиня України" є екологічне виховання підростаючого покоління і тому такі екологічні фестивалі і проходять в м. Бердичеві, Радомишльському, Бердичівському та інших районах і містах нашої області".
Серед інших гостей свята були представники з м. Житомира: Віра Михайлівна Табунська, директор еколого-натуралістичного центру, Жанна Петрівна Прусе, завідуюча центром, Наталія Степанівна Костриця, заввідділом виховної роботи інституту післядипломної освіти.
Після закінчення конкурсної частини фестивалю, усі бажаючі посадили перед Маркушівською школою алею ялинок. Фестиваль закінчився, але після нього у глядачів залишилося маса приємних емоцій та яскравих почуттів. За це окреме спасибі організаторам. А активістам агітбригад успіху у їх нових починаннях. Новому поколінню - нове екологічне мислення!


     

Житомирський осередок міжнародної організації "Берегиня світу", http://bereginya.org/structure/obl17.html

Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV