РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА

Про історію православної церкви у Маркушах та Чудо-Михайлівськуого храму зокрема читайте у розділі Історія >> Статті на історичну тематику  тут >>.

На сьогодні панівною у Маркушах є Православна Церква. Центром релігійного життя є Свято-Михайлівський храм, настоятель ієромонах Мануїл (Бицік).
Окремої будівлі храму в селі немає. Свято-Михайлівський храм на даний час розташований у приміщенні колишньої контори колгоспу. Престольне свято – 8/21 листопада.
Попередній храм було побудовано у 1901 році, закрито після Великої Вітчизняної війни. Сама будівля храму проіснувала до 1980 року, після чого її розібрали. На місці храму побудували загальноосвітню школу, яку відкрили у січні 2000 року.
Новий храм з'явився в селі Маркуші у травні 2001 року, коли жителі села зорганізувалися та почали проводити службу у приміщенні старої школи, для чого керівництвом школи та сільською радою була виділена окрема кімната. Частину ікон, підсвічники та інші предмети було передано бердичівською Свято-Троїцькою церквою. Також Свято-Троїцькою церквою у храм було передано ікону Печерської Божої Матері, яка знаходилась у досить поганому стані. Але після розміщення її у новому храмі, ікона за досить короткий час самоочистилась – оновилась, що вірянами вважається великим дивом.
У 2005 році у зв'язку з аварійним станом старої школи храм перенесли у будинок колишньої контори.
На даний час ведеться будівництво нового храму, місце для якого обрали поряд зі школою. Автор проекту – архітектор Петро Артемович Перевозник. 20 вересня 2001 року місце майбутнього будівництва освятили та встановили Хрест. Ще через рік – 21 жовтня 2002 року – почали копати котлован під храм, а 17 квітня 2004 року заклали меморіальну плиту на початок будівництва, виготовлену з граніту. На плиті написано рік її встановлення та назва храму.
У квітні 2005 року були завершені роботи по виготовленню фундаменту. Але роботи по будівництву призупинились у зв'язку з недостатністю коштів.


Шановні браття і сестри!

З найкращими побажаннями, вірою і любов'ю до Вас звертаються жителі села Маркуші Бердичівського району.
Зі світлою радістю хочемо повідомити Вам, що з Божою ласкою і милістю, нашим великим стремлінням ми розпочали будівництво втраченої святині духовного життя села Свято-Михайлівської церкви. Ми маємо внутрішнє стремління відродити святиню задля наших дітей, наших внуків і правнуків. Надіємось, що молоде покоління ближче познайомиться з релігією, як найвищою культурою, як однією із складових духовного відродження. Своїми силами збудували фундамент під церкву, та склалось так, що власних коштів не вистачає. Ми розуміємо, що сьогодні дуже і дуже важко будувати Божий храм через відсутність коштів, матеріальну скруту наших бідних сільських людей. В цей важкий для нас усіх час іншої можливості відродити храм інакше, ніж шляхом благодійності неможливо. По силі можливості просимо Вас піддержати нас у відроджені духовної святині, яка так необхідна кожному із нас. Нам потрібна Ваша допомога, яка буде сприяти з великою вдячністю. Дуже просимо Вас допомогти нам в цій нелегкій справі. Ми всі сподіваємось, що з Вашою, нашою і Божою допомогою побачити збудовану Свято-Михайлівську церкву в нашому селі і знову почути дзвін колоколів.
Сподіваємось на Вашу підтримку. Допоможіть - єдине наше прохання, а ми молитимемося за Вас, щоб на Вашому життєвому шляху сповненого духом творчої, мудрої людини не зустрічалось зло, підлість та зневага, нехай доля оберігає Вас.
Дай Боже збудувати церкву і Ваше ім'я назавжди залишиться на скрижалях збудованого храму. Спаси Господь всіх.

Напишемо на всяку милість наші реквізити:
р/р 260093977,
МФО 371018,
Код 25982915 в Ощадбанку №73 м. Бердичева,
Українська православна Свято-Михайлівська церква, для будівництва.



Проектний вигляд Свято-Михайлівської церкви.



Сучасний стан будівництва церкви, травень 2009 року.



Свято-Михайлівський храм у приміщенні колишньої контори колгоспу:



Вхід до храму.



Внутрішнє убранство храму.



Ікона Печерської Божої Матері.









Хрест на місці будівництва нової церкви.



Фундамент нової церкви.

Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV