Герб і прапор села Маркуші

Герб
Армігер: село Маркуші
Бердичівського району Житомирської області





Щит перетятий пониженою срібною нитяною хвилястою балкою на лазурове та червоне поле. На лазуровому полі срібний лелека з червоними дзьобом і лапами, що летить і який супроводжується обабіч золотими розширеними хрестами. На червоній базі дві срібні шаблі з золотим руків’ям навхрест вістрям догори. Щит розміщений у золотому картуші, верхня половина якого еклектична, а нижня утворена з колосків пшениці, унизу якого на стрічці чорними літерами написано "Маркуші", під стрічкою на завитку зображена дата "1594". Щит увінчаний золотою сільською короною.

Місце знаходження – Україна, Житомирська область, дата заснування - 1594 р.,
автори - В. Сватула; зобразив - О. Маскевич. Затверджений 15.10.2010 р.

Дата матрикуляції – 31 жовтня 2010 року.

 


ПОЛОЖЕННЯ
Про зміст,опис та порядок використання герба села Маркуші
Бердичівського району Житомирської області.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Дане Положення про зміст, опис і порядок використання герба с. Маркуші (далі Положення), розроблене на основі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
1.2. Герб с. Маркуші (далі герб села) є одним з офіційних символів його територіальної громади.
1.3. Герб села приймається у відповідності з законодавством України сільською радою.
1.4. Описи герба і Положення затверджуються рішенням сільської ради більшістю голосів від загального складу ради.

2. ОПИС ГЕРБА СЕЛА І ЙОГО СИМВОЛІКА

2.1. Герб села затверджений Рішенням 54 сесії п’ятого скликання Маркушівської сільської ради від 15.10.2010 року.
2.2. Герб села являє собою прямокутний щит з заокругленими нижніми кутами, з співвідношенням ширини до висоти 8:9. Герб може зображуватися на щитах іншої форми, а також з прикрасами.

Опис

Щит перетятий пониженою срібною нитяною хвилястою балкою на синє та червоне поле. На синьому полі срібний лелека з червоними дзьобом та лапами що летить, який супроводжується обабіч золотими розширеними хрестами. На червоній базі дві срібні шаблі з золотими руків’ями навхрест вістрям догори. Щит розміщений у золотому картуші, верхня половина якого еклектична, а нижня утворена з колосків пшениці, унизу якого на стрічці чорними літерами написано "Маркуші", під стрічкою на завитку зображена дата "1594". Щит увінчаний золотою сільською короною.

Символіка

Лелека, що зображений на гербі, є символом народженості, пильності, смирення, любові, вдячності, ніжності, шлюбної вірності і вісником весни. Лелека шанується багатьма народами, особливо слов’янськими, а в деяких він вважається священним птахом. Хрести, що зображені на гербі символізують древню уяву людини про навколишній простір, всесвіт, а як символ християнства – відповідають їх чеснотам: поміркованості, розуму, справедливості, мужності, а також символізують віру, любов, спасіння і смирення. Саме такі хрести були основною символікою в українських козаків що захищали мешканців Маркушів від нападів кримських татар та турків. Історична присутність козаків на території села підкреслюється зображеними козацькими шаблями в нижній частині герба. Срібна хвиляста лінія посеред герба символізує місцеву річечку "Глибока долина". Золотий колір яким зображені хрести, картуш і корона, символізує багатство, мудрість, добро, красу, знатність, стабільність, творчу людську енергію, повагу та розум. Червоний колір символізує мужність, відвагу, любов і справедливу кров пролиту мешканцями Маркушів за свободу і незалежність у всі часи історії України. Срібло, яким зображена річка, є символом щирості, відданості, вищої цілі, честі, чистого неба, води, благородства, відвертості миру, взаєморозуміння, досконалості та духовності. Цифри 1594 вказують на офіційну дату утворення Маркушів. Автор проекту В.С. Сватула. Зобразив О.І. Маскевич.

3. ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ГЕРБА

3.1. Зразок герба постійно зберігається в робочому кабінеті сільського голови.
3.2. Виключне право користуватися і розпоряджатися гербом належить сільському голові.
3.3. Використання герба в інших випадках та іншими юридичними і фізичними особами допускається лише з рішення сільського голови і лише у відповідності з діючим Законодавством України і даним Положенням.
3.4. Використання герба села в комерційних і рекламних цілях здійснюється на платній основі і в відповідності з Законом України "Про рекламу" і "Про місцеві податки і збори".
3.5. Зображення герба села може розміщуватися:
- в кабінеті сільського голови;
- в залі пленарних засідань;
- на фронтоні приміщення ради;
- на вивісці з назвою села;
- на документах сільського голови;
- на друкарських виданнях, засновниками якого є сільська рада;
- на Почесних грамотах і інших нагородах сільської ради;
- на указниках, які установлені при в’їзді в село.
3.6. Дозволяється зображення герба:
- для святкового оформлення Дня села, інших пам’ятних та історичних дат.
- На візитних картках депутатів сільської ради, керівників органів представницьких та виконавчих гілок влади села.
- В інших випадках, узгоджених з сільською радою.
3.7. Виготовлення герба села повинно бути забезпечене відповідно до опису, а також затверджених пропорцій.


Сільський голова                                                            О.С. Карпов

 


 


Прапор
Вексилум: село Маркуші
Бердичівського району Житомирської області


Квадратне полотнище, що складається з двох горизонтальних смуг – синьої та червоної (малинової) (співвідношення їхніх ширин рівне 3:1). На синьому полі жовтий розширений хрест. Затверджений 15.10.2010 р.

Місце знаходження – Україна, Житомирська область, дата заснування - 1594 р.
автори – В. Сватула; зобразив - О. Маскевич.

Дата матрикуляції – 31 жовтня 2010 року.



ПОЛОЖЕННЯ
про зміст, опис і порядок використання прапора села Маркуші.


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.

1.1. Дане Положення про зміст, опис і порядок використання прапора с. Маркуші (далі Положення), розроблене на основі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
1.2. Прапор с. Маркуші є одним з офіційних символів його територіальної громади.
1.3. Прапор села приймається згідно з законодавством України сільською радою.
1.4. Опис прапора і Положення затверджуються рішенням сільської ради більшістю голосів депутатів від загальної кількості ради.

2. ОПИС ПРАПОРА СЕЛА І ЙОГО СИМВОЛІКА.

2. Прапор с. Маркуші затверджений рішенням 54 сесії 5 скликання Маркушівської сільської ради від 15.10.2010 року.

Опис

Квадратне полотнище, що складається з двох горизонтальних смуг - синьої і малинової, співвідношення їхніх ширин рівне 3:1. На синій смузі жовтий розширений хрест.

Символіка

Хрест, як древній символ, символізує вічне життя, а як християнський - відповідає його чотирьом чеснотам: розуму, справедливості, поміркованості і мужності. Хрест є символом розподілу всесвіту на чотири елементи: воду, вогонь, повітря і небо і як розподіл на божественне (вертикальна лінія) і земне (горизонтальна). Також хрест є символом віри, любові, спасіння і смирення. Червоний (малиновий) колір символізує хоробрість, мужність, лицарство, шляхетність, відвагу, перемогу, добропорядність, велич і справедливу кров, пролиту в боротьбі за свою Вітчизну. Синій колір символізує щирість, вірність, відданість, честь, благородство, духовність, чисте небо та воду, бездоганність, молодість і життєвий ріст. Хрест, як основний символ українських козаків, а також малиновий колір козацького прапора, підкреслюють історичну наявність українських козаків на території села для його захисту від нападів ворогів.

Автор проекту прапора протоієрей В.С. Сватула, священик Свято-Миколаївського собору м. Бердичева, член УГТ, голова Бердичівського відділення Волинсько-Геральдичної Колегії. Зобразив О.І. Маскевич.


3. ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ПРАПОРА.

3.1. Зразок прапора постійно зберігається в робочому кабінеті сільського голови.
3.2. Копія прапора, а також Положення про прапор розпорядженням сільського голови направляються для зберігання і демонстрації в музей.
3.3. Виключне право користуватися і розпоряджатися прапором належить сільському голові.
3.4. Використання прапора в інших випадках та іншими юридичними і фізичними особами дозволяється лише з рішення сільської ради і тільки в відповідності з діючим Законодавством України і даним Положенням.
3.5. Використання прапора села в комерційних та рекламних цілей здійснюється на платній основі і в відповідності з Законом "Про рекламу" і "Про місцеві податки і збори".
3.6. Прапор села може розміщуватися:
-    в кабінеті сільського голови;
-    в залі пленарних засідань;
-    на фронтоні приміщення ради.
3.7. Допускається використання прапора:
-    для святкового оформлення Дня села, інших пам’ятних та історичних дат;
-    в інших випадках, погоджених з сільською радою.
3.8. При виготовленні прапора села повинно бути забезпечення відповідності до опису, а також затверджених пропорцій.


Сільський голова                                                             О.С. Карпов
Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV