Мартиролог села Маркуші

Згодом у цьому розділі буде розміщено списки похованих на сільських кладовищах жителів та карти самих кладовищ з фотографіями усіх могил. Робота у цьому напряму продовжується.

На сьогодні у Маркушах налічується два кладовища, одне з яких не діє. Також біля сільської церкви, що була зруйнована у 1980 році, діяло невелике кладовище, де були поховані церковні служителі.


Нове кладовище


Кладовище розміщене за межами села Маркуші – на південно-західній околиці, біля автодороги. Кладовище відкрито у 1958 році. Перше поховання здійснено 10 жовтня 1958 року. Було поховано Семенюк Ганну Миколаївну, яка народилася 1 березня 1944 року (могила знаходиться на західній частині кладовища).
Сьогодні на кладовищі знаходиться більш як 500 поховань.

Могила Ганни Семенюк, 2009 р.


Старе сільське кладовище



Старе сільське кладовище розташоване в межах села – у південній частині, на Грабарці. Перші поховання тут здійснено на початку XIX століття. Закрите у зв’язку з відсутністю вільного місця для поховань.

Могила на старому кладовищі.


Церковне кладовище

Церковне кладовище знаходилось поряд з Чудо-Михайлівською церквою, на місці, де споруджується нова церква. У 1980 році Чудо-Михайлівську церкву було зруйновано.
У 1992 році з ініціативи директора школи Л.М. Кир'яненко було встановлено зв’язки з колишнім вчителем історії школи В.Л. Редичем, який віднайшов документи, що засвідчують імена тих, хто був похований на церковному кладовищі. При підтримці керівництва колгоспу та сільської ради 2 травня 1992 року пройшло урочисте перезахоронення останків на новому сільському кладовищі. Службу під час перезахоронення проводив отець Михаїл із бердичівської Свято-Троїцької церкви.



Могила, у якій поховано останки церковних служителів.

Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV