Імена маркушівців,
що віддали своє життя за нашу свободу і незалежність
у роки Другої світової війни.


Істина пошуку

Тут представлено матеріали по маркушівцям, що приймали участь у Другій світовій війні та загинули в роки війни. Основною складовою частиною матеріалів по загиблим воїнам-сельчанам є Узагальнений банк даних (Объединенный банк данных) – проект Міністерства оборони РФ, що розміщений в мережі Інтернет за адресою http://obd-memorial.ru/. Дані для наповнення цього банку взяті з офіційних архівних документів, що зберігаються у Центральному архіві Міноборони РФ і в Військово-меморіальному центрі ЗС РФ. Основний масив документів – це донесення бойових частин про безповоротні втрати, інші архівні документи, що уточнюють втрати (похоронки, документи госпіталів і медсанбатів, трофейні карточки радянських військовополонених і т.д.), а також паспорти захоронень радянських солдат і офіцерів.
Другою складовою частиною (але не основною) представленого матеріалу є меморіальне багатотомне видання "Книга Пам'яті України. Житомирська область" [1], що вийшло з друку у 1994 році. Хоча видання побачило світ значно раніше інтернет-версії бази даних по загиблим, воно створювалось на основі тих же архівних даних Міноборони РФ і в Військово-меморіальному центрі ЗС РФ. Також використано матеріали книги Володимира Редича "Історія рідного краю" [2], матеріали музею Маркушівської загальноосвітньої школи, повідомлення рідних та близьких загиблих воїнів.
З часу закінчення війни пройшло більш як 70 років. Але і до сьогодні в оприлюднених архівних документах є багато "білих плям" та недомовок. Зокрема, архіви не надають інформацію про загиблих воїнів, які вважалися на початку війни такими, що пропали безвісти, але згодом були мобілізовані повторно на звільненій від окупантів території. Прикладом цього є історія одного з маркушівчан – Горобчука Івана Максимовича. Його призвали до лав Червоної Армії у 1940 році, проходив військову службу на Західній Україні. У липні 1942 року під час боїв він потрапив у ворожий полон (офіційно – пропав безвісти). Та ще у серпні місяці 1941 року командування вермахту видало розпорядження про звільнення українців з таборів для військовополонених [3], і в перші роки війни німецька влада звільняла українців із полону за умови, що їх забирали близькі родичі (у першу чергу – дружини військовополонених). Таким чином того ж 1942 року Іван Горобчук повернувся до рідного села. Господарював, виховував малих дітей. У січні 1944 року після звільнення Маркушів від загарбників Іван Максимович військово-польовим комісаріатом повторно призваний до лав Червоної Армії та загинув на території сучасної Польщі. Але інформація про повторний призов та загибель сельчанина в архівах МО РФ відсутня (або не надається). Оприлюднена інформація лише про те, що він пропав безвісти у 1942 році. І такі випадки в Маркушах непоодинокі.
Значною проблемою пошуку є той факт, що військово-польовий комісаріат, який проводив призов людей зі звільнених сіл Бердичівщини (та й не тільки Бердичівщини – це стосується багатьох і багатьох інших населених пунктів України), не завжди старанно, а часом і взагалі не вів облік таких призовників. У військових частинах їм видавали гвинтівку та наказували йти в атаку. Загиблих не те що не обліковували, навіть не рахували… По закінченні війни Бердичівський військкомат надавав довідку сім'ям загиблих про те, що воїн пропав безвісти. Одна з таких довідок Бердичівського РВК №73857 від 30.08.1946 р. містить прізвища більш як 20 маркушівчан.
Більш "таланило" тим, кого все ж брали на облік – їх подальшу долю вдається визначити точніше, оскільки далі їх направляли на перепідготовку для поповнення складу військових частин, які знаходились у тилу на переформуванні. Так трапилось із багатьма сельчанами, призваними у січні 1944 року – вони пройшли підготовку у 161-й стрілецькій дивізії. Вже 8 березня ця дивізія в складі 1-го Українського фронту вступила в бій по звільненню Правобережної України. За перший весняний місяць її полки пройшли з боями більш як 200 кілометрів та звільнили 120 населених пунктів. І вздовж усього бойового шляху дивізії – братські могили, в яких поховані уродженці Маркушів, Великої П'ятигірки, Слободищ та багатьох інших сіл Бердичівщини. Як найменш досвідчені серед воїнів дивізії, вони гинули у числі перших…
Важливим моментом, що значно ускладнює пошук інформації про загиблих, є різна інтерпретація прізвищ та імен маркушівчан у документах. Справа у тому, що українські прізвища при занесенні до документу чи перекладі на російську мову, видозмінювались (при цьому окремі з них втрачали свою споконвічну суть). Так, прізвище Сінчук при внесенні його у книгу реєстрації чи при оформленні паспорту, видозмінювалося на Синчук або Сенчук. Прізвище Півторак – на Полторак, Лопачук – на Лопатчук, а ім'я Юхим – на Євфим, Єфим, Фома – на Хома і т.д. Пояснюється це в основному низькою грамотністю писарів, в окремих випадках безвідповідальністю і недбалістю осіб, що вели облік.
Відзначимо ще один момент пошуку – встановлення точного місця поховання воїна. Значна кількість радянських солдат та офіцерів на фронті одержала від 2 до 7 поранень. Тому одні й ті ж самі воїни могли фігурувати у донесеннях не один раз. Поранений воїн, який повернувсь у стрій, а потім був убитий, двічі проходив у графі військових втрат, що значно ускладнює встановлення точної дати загибелі та місця поховання.
Слід зауважити, що облік втрат у Червоній Армії в умовах бойових дій, особливо під час відступу, здійснювався неорганізовано й ускладнювався цілою низкою несприятливих обставин. Тому встановлення імен та дійсної кількості всіх загиблих став надзвичайно складним завданням для прийдешніх поколінь, що потребує кропіткої роботи. Ще в 1940 році в РСЧА ліквідували червоноармійські книжки. 7 жовтня 1941 р. видано наказ НКО №330 про їх поновлення, а до практичного їх вручення сотні тисяч бійців і командирів були поховані безіменними. У директиві №307 ГоловПУРСЧА з цього приводу відзначалося: "ГоловПУРСЧА має факти, коли командири, комісари діючих частин не піклуються про те, щоб організувати збір і поховання трупів загиблих червоноармійців, командирів і політпрацівників… Поховання вбитих у бою часто проводиться не в братських могилах, а в окопах, щілинах і бліндажах. Індивідуальні ж … могили не реєструються, не позначаються на картах і необхідним чином не оформляються". У 1942 році у діючій армії почали вводити спеціальні медальйони з двома вкладками, на яких вказувалися біографічні дані володаря та відомості про найближчого родича, його адреса; для командного та політичного складу – індивідуальні жетони з особистими номерами, що повинні були допомогти встановити особу вбитого, якщо при ньому не залишалося документів. Однак, по-перше, не всі солдати й офіцери були забезпечені медальйонами та жетонами, а по-друге, в багатьох випадках вони виявлялися порожніми: бійці з причини психологічного порядку виймали записки.
Є підстави стверджувати, що й у госпіталях неповним був облік померлих, яких ховали не пізніше 48 годин після смерті (як тих, чиї імена були встановлені, так і безіменних). Таким чином, значна частина воїнів, котрі померли у медичних установах, неминуче переходила до категорії тих, які пропали безвісти.
Ось така вона, істина пошуку...
Просимо всіх, кому більш докладніше, ніж тут представлено, відома доля загиблих односельчан, повідомити нас про це. Це ж стосується і можливих помилок, які, на жаль, не оминути.
Контакти: Анатолій Горобчук, agorobchuk1970@gmail.com.

Джерела і література:
[1] Книга Пам'яті України. Житомирська область. II том. – Житомир: Редакційно-видавниче державне підприємство "Льонок", 1994 – 656 с.
[2] Редич В.Л. Історія рідного краю. Східна Волинь, Бердичівщина, с. Маркуші. (Від Черняхівської культури до сьогодення): Історико-документальний нарис. ─ Ірпінь. ПП "Сідько", 2003. ─ 292 с.
[3] Кентій А.В. Нариси історії Організації Українських Націоналістів в 1941-1942 рр. – К., 1999. – С. 65.






Арсенюк Сергій Маркович

Рік та місце народження: 1911 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник, безпартійний.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 році, рядовий. Проходив службу в 565-у стрілецькому полку 161-ї стрілецькій дивізії.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 29.03.1944 року. Похований у селі Гірчична Дунаєвецького району Кам'янець-Подільської (нині – Хмельницької) області.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Базилевич Микола Григорович

Рік та місце народження: 1919 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: робітник. Член ВЛКСМ. Підпільник.
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі: Загинув у 1944 році. Похований у с. Крижанівка Хмільницького району Вінницької області.
Джерело:



Баралівський Роман Іванович

Рік та місце народження: 1903 р.
Національність: поляк.
Короткі відомості: Службовець. Член КПРС.
Коли і ким призваний: Мобілізований у 1944 році. Сержант.
Дата і місце загибелі: Пропав без вісти в липні 1944 року.
Джерело:



Бевзо Анастасій Арсентійович

Рік та місце народження: 1922 р.
Національність: поляк.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 році. Сержант.
Дата і місце загибелі: Загинув у бою 22.03.1945 року. Похований на південно-західній околиці міста Діттмерау, Східна Сілезія, Німеччина.
Джерело:



Бевзо Анастасій Іларіонович

Рік та місце народження: 1925 р.
Національність: поляк.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 році. Рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 04.07.1944 року. Похований у селі Ждани Мінського району і області, Білорусія.
Джерело:



Бевзо Григорій Кирилович

Рік та місце народження: 1908 р.
Національність: поляк.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 році. Рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 01.04.1944 року. Похований у селі Майдан Бродського району Львівської області.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Бевзо Григорій Якимович



Рік та місце народження: 1899 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований 11 січня 1944 року Бердичівським РВК, рядовий. Проходив службу у 565-у полку 161-ї стрілецькій дивізії.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 09.03.1944 р. Похований у селі Янів (нині село Іванів) Калинівського району Вінницької області.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Бевзо Іван Микитович

Рік та місце народження: 1918 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р.
Дата і місце загибелі: Загинув у бою 18.10.1943 р. Похований у Ленінградській області.
Джерело:



Бевзо Костянтин Якович

Рік та місце народження: 1912 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у 1944 році.
Джерело: донесення післявоєнного періоду Бердичівського МВК №73857 від 30.08.1946 р.



Бевзо Іларіон Боніфатійович

Рік та місце народження: 1905 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у 1945 р. Похований у Німеччині.
Джерело:



Бевзо Олександр Васильович

Рік та місце народження: 1907 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 році, молодший лейтенант. Знаходився у розпорядженні начальника складу пального НКО №837. Пропав безвісти в серпні 1941 року. Повторно (?) мобілізований у 1944 році, молодший лейтенант.
Дата і місце загибелі: загинув у 1945 р.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Бевзо Олександр Олександрович

Рік та місце народження: 1919 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 22.04.1944 р. Похований у м. Тамбов (Росія), братська могила №15.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Бесараб Дем'ян Павлович

Рік та місце народження: 1900 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р.
Дата і місце загибелі: загинув у бою в липні 1941 року. Похований в с. Маркуші Бердичівського району.
Джерело:



Бесараб Микола Гнатович

Рік та місце народження: 1926 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран у 1944 р. Похований у м. Москва.
Джерело:



Бигич Олексій Сергійович

Рік та місце народження: 1903 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: Загинув у бою 09.03.1944 р. Похований у с. Жигалівка Калинівського району Вінницької області.
Джерело:



Богуславський Андрій Климович

Рік та місце народження: 1901 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у 1944 р.
Джерело:



Богуславський Василь Климович

Рік та місце народження: 1926 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник, мати Богуславська Марія Сидорівна.
Коли і ким призваний: мобілізований в 1944 р. Козятинським РВК, єфрейтор. Проходив службу у 128-й стрілецькій дивізії.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 29.01.1945 р., похований у м. Глейвіц, Німеччина.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Богуславський Михайло Сидорович

Рік та місце народження: 1914 р., село Малі Гадомці Козятинського (нині Бердичівського) району.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник. Дружина Богуславська Ганна Степанівна.
Коли і ким призваний: мобілізований 07.01.1944 р. Козятинським РВК, рядовий. Проходив службу у 516 стрілецькому полку, при штабі 107 стрілецької дивізії.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у березні 1944 року (за іншими даними пропав безвісти 28 січня 1944 року.)
Джерело: Донесення про безповоротні втрати 64758013, донесення про безповоротні втрати 55644329.
Примітка: про долю Михайла Богуславського в базі даних ЦАМО РФ є два окремих облікових записи як про різних людей. Але ми вважаємо, що це одна і та ж людина. І ці два записи, маючи деякі розбіжності, лише доповнюють один одного.



Богуславський Мілентій Васильович

Рік та місце народження: 1904 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: Загинув у 1944 р.
Джерело:



Вербинець Михайло Хомович

Рік та місце народження: 1920 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник, дружина Вербинець Ольга Дмитрівна.
Коли і ким призваний: мобілізований у січні 1944 р. Бердичівським МВК, рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у березні (червні) 1944 р.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Вітковський Микола Іванович

Рік та місце народження: 1913 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник. Мати Вітковська Олена Адамівна.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1938 р. Онежським РВК Архангельської області; молодший сержант, командир відділення.
Дата і місце загибелі: воював у складі 289-ї стрілецької дивізії, загинув у бою 01.02.1943 р. Похований у братській могилі с. Велика Губа Медвежогірського району, Карелія (3 км. на північ від 14-го розїзду Кіровської з.д., Карелія).
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Вітковський Олексій Іванович

Рік та місце народження: 1918 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р.
Дата і місце загибелі: Загинув у бою 03.04.1945 р. Похований у с. Янготка, Польща.
Джерело:



Вітюк Володимир Дмитрович

Рік та місце народження: 1925 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: робітник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 році Бердичівським РВК, рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у березні 1944 р.
Джерело: Донесення післявоєнного періоду Бердичівського МВК №73857 від 30.08.1946 р.



Вітюк Григорій Лук'янович

Рік та місце народження: 1907 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у січні 1944 р. Бердичівським МВК, Українська РСР, Житомирська обл., м. Бердичів. Рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в липні 1944 р. (18.05.1944 р.).
Джерело: Донесення про безповоротні втрати №67257811, донесення післявоєнного періоду Бердичівського МВК №73857 від 30.08.1946 р.



Вітюк Олександр Лукич

Рік та місце народження: 1916 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: Загинув у бою 12.07.1942 р. Похований у с. Присморжьє Староруського району Ленінградської області (нині Новгородської області).
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Вітюк Олександр Опанасович

Рік та місце народження: 1902 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: робітник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: Пропав безвісти в травні 1944 р.
Джерело:



Волошин Іван Павлович

Рік та місце народження: 1923 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: Загинув у бою 20.07.1944 р. Похований в селі Великий Ключів Печеніжинського району Станіславської області (нині Коломийський район Івано-Франківської області).
Джерело:



Вусатий Казимір Якович

Рік та місце народження: 1912 р., уродженець с. Клітенка Уланівського району Вінницької області.
Національність: поляк.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: Пропав безвісти в березні 1944 р.
Джерело:



Гаврилюк Віктор Петрович

Рік та місце народження: 1917, с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: призваний у 1938 р., старшина.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в серпні 1941 р.
Джерело:



Гаврилюк Володимир Олександрович



Рік та місце народження: 1921 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 році, рядовий.
Дата і місце загибелі: Помер у полоні 16.01.1943 р.
Джерело:



Гаврилюк Іван Григорович

Рік та місце народження: 1911 р, с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти.
Джерело:



Гаврилюк Михайло Олександрович

Рік та місце народження: 1925 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований Нев’янським РВК Свердловської області, старший сержант.
Дата і місце загибелі: загинув 03.01.1944 р.
Джерело:



Галямшин Нурі Саїтович

Рік та місце народження: 1920 р., м. Казань, Башкирія.
Національність: башкир.
Короткі відомості: член КПРС, службовець.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., лейтенант. Підпільник.
Дата і місце загибелі: страчений у Бердичеві в грудні 1942 року.
Джерело:



Глузман Олександр Євсейович

Рік та місце народження: 1920 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 30.09.1944 р., похований у с. Надиби Старосимбірського району Дрогобицької області.
Джерело:



Гончарук Василь Дмитрович

Рік та місце народження: 1918 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в жовтні 1944 р.
Джерело:



Горобчук Іван Григорович

Рік та місце народження: 1909 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: призваний у 1940 році, рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою в червні 1941 року. Похований у місті Броди Львівської області.
Джерело:



Горобчук Іван Максимович



Рік та місце народження: 1909 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: Бердичівський РВК. Останнє місце служби – 12 Армія, ГСМ 1059, рядовий, пожежник. 13 липня 1942 року потрапив у полон (офіційно – пропав безвісти). Того ж 1942 року Іван Горобчук повернувся до рідного села: господарював, виховував малих дітей. Після звільнення Маркушів від німецьких військ Іван Максимович військово-польовим комісаріатом був повторно призваний до лав Червоної Армії, рядовий.
Дата і місце загибелі: під час слідування до лінії фронту ешелон, в якому їхав Іван Горобчук, був розбомблений німецькими літаками. Помер від ран 14.10.1944 р. Похований у Дуклянському повіті Кросненського (Красніївського) воєводства, Польща. Тепер це Дуклянська гмина, Кросненський повіт, Підкарпатське воєводство.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Губарєв Леонід Дмитрович

Рік та місце народження: 1925 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., єфрейтор.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 24.07.1944 р. Похований у м. Сокула Білостоцького воєводства, Польща.
Джерело:



Демчук Михайло (Микола?) Пилипович



Рік та місце народження: 1919 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою в 1941 р., похований у Вінницькій області.
Джерело:



Дзюблюк Володимир Єфимович



Рік та місце народження: 1919 р, с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в березні 1944 р.
Джерело:



Дзюблюк Іван Адамович

Рік та місце народження: 1924 р, с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 05.03.1944 р. Похований у с. Мотовилівка Любарського району.
Джерело:



Дзюблюк Микола Борисович



Рік та місце народження: 1924 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: помер від ран 19.05.1944 р. Похований у м. Шепетівка Кам’янець-Подільської області.
Джерело:



Дзюблюк Олександр Якович



Рік та місце народження: 1922 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у таборі полонених, 06.06.1942 р.
Джерело:



Дзюблюк Савелій Іванович

Рік та місце народження: 1904 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 19.03.1944 р., похов. у с. Соломірках Хмільницького району Вінницької обл.
Джерело:



Зубрило Олександр Кононович

Рік та місце народження: 1901 р.,с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., старший сержант.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 14.01.1944 р., похований у с. Михновичі Мозирського району Поліської області, Білорусія.
Джерело:



Зубрило Феофан Кононович

Рік та місце народження: 1914 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав без вісти в березні 1945 р.
Джерело:



Іващенко Василь Максимович

Рік та місце народження: 1923 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 14.07.1944 р. Похований у с.Білківці Зборівського району Тернопільської обл.
Джерело:



Канецький Вацлав Казимирович

Рік та місце народження: 1925 р.
Національність:
Короткі відомості: підпільник.
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі: страчений в Бердичеві у 1943 р.
Джерело:



Канецький Тадеуш Казимирович

Рік та місце народження: 1923 р.
Національність:
Короткі відомості: підпільник.
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі: страчений в 1943 р. в Бердичеві.
Джерело:



Кащук Олексій Антонович

Рік та місце народження: 1921 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в березні 1944 р.
Джерело:



Ковальчук Василь Максимович

Рік та місце народження: 1902 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізованийй у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 8.04.1945 р. Похований в Німеччині.
Джерело:



Король Григорій Георгійович

Рік та місце народження: 1924 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі:
Джерело:



Куращенко Фома (Хома) Іванович

Рік та місце народження: 1914 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований в 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 09.03.1944 р. Похований в с. Кустівці Уланівського району Вінницької обл.
Джерело:



Лопачук Іван Михайлович

Рік та місце народження: 1923 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в червні 1944 р.
Джерело:



Лопачук Микола Михайлович

Рік та місце народження: 1925 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: страчений в концтаборі "Освенцім".
Джерело:



Маєрчук Гнат Маркович

Рік та місце народження: 1902 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 26.08.1944 р. Похований в Станіславській (нині Івано-Франківська) обл.
Джерело:



Маєрчук Лука Євстафійович

Рік та місце народження: с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 1944 р. Похований у с. Сукіль Болехівського району Станіславської (нині Івано-Франківська) обл.
Джерело:



Маринич Володимир Платонович

Рік та місце народження: 1924 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 22.11.1944 р., похований у с.Бутровці Ужгородської округи Закарпатської обл.
Джерело:



Маринич Захар Олімпійович

Рік та місце народження: 1916 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: службовець.
Коли і ким призваний: старший лейтенант.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у 1941 р.
Джерело:



Маринич Микола Микитович

Рік та місце народження: 1917 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у 1941 р.
Джерело:



Маринкевич Павло Степанович

Рік та місце народження: 1903 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: загинув при форсуванні р.Буг в листопаді 1944 р.
Джерело:



Махинько Андрій Васильович

Рік та місце народження: 1924 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 18.04.1945 р. Похований у с.Бела, біля Гужемберок, Середньо-Словацької обл. Чехословаччина.
Джерело:



Махинько Іван Михайлович

Рік та місце народження: 1926 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: помер від ран 19.02.1943 р. Похований на хуторі Уші Митавського повіту, Латвія.
Джерело:



Махинько Олексій Максимович

Рік та місце народження: 1918 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: робітник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у 1942 р.
Джерело:



Медич Анатолій Антонович

Рік та місце народження: 1919 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: порпав безвісти у вересні 1944 р.
Джерело:



Мельниченко Микита Микитович

Рік та місце народження: 1920 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув 03.05.1944 р.
Джерело:


Місько Ананій Миколайович



Рік та місце народження: 1924 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в 1944 р.
Джерело:



Місько Онисим Микитович

Рік та місце народження: 1924 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: загинув 04.02.1945 р.
Джерело:



Міщук Володимир Софронович

Рік та місце народження: 1909 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в березні 1945 р.
Джерело:



Осадчук Аполлінарій Володимирович

Рік та місце народження: 1910 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: помер від ран 05.05.1944 р. Похований у с.Балинці Гроздецького району Станіславської (нині Івано-Франківська) області.
Джерело:



Осадчук Володимир Лук'янович



Рік та місце народження: 1925 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі: загинув у бою 20.03.1945 р. Похований у с.Реймен Опольського воєводства Польща.
Джерело:



Осадчук Микола Лук'янович

Рік та місце народження: 1921 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., технік-лейтенант.
Дата і місце загибелі: помер від ран 03.07.1943 р.
Джерело:



Осадчук Михайло Ерастович


Рік та місце народження: 1904 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований Бердичівським міським військовим комісаріатом, 12 сiчня 1944 р. у званні рядового.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у період орієнтовно з 10 по 19 грудня 1944 року на території Східної Словаччини в межах населених пунктів Чалока, Збегнев, Сланчік та висоти 364 східного схилу Сланських гір.
Джерело: база даних ЦАМО РФ:
- журнал бойових дій 7-го стрілецького Прикарпатського полку, 24-ї стрілецької дивізії за період 1943-1944 р.р.;
- список військовослужбовців, призваних у Червону Армію у 1941-1944 р.р., з якими припинився зв'язок, поданий Бердичівським міським військовим комісаріатом 20 червня 1946 року;
- список загиблого і зниклого безвісти рядового і сержантського складу по Бердичівському міськвійськкоматі 17 вересня 1947 року.



Осадчук Михайло Никифорович

Рік та місце народження: 1909 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 08.03.1944 р. Похований в с.Кутовцях Уланіського району Вінницької обл.
Джерело:



Осадчук Олексій Якович

Рік та місце народження: 1919 р.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник. Мати - Осадчук Ксенія Лук'янівна, 1879 р.н., колгоспниця, пенсіонерка. Брат - Осадчук Григорій Якович, 1907 р.н., колгоспник, тракторист.
Коли і ким призваний: 10.01.1944 р., Бердичівський МВК, Українська РСР, старший сержант, 7-й стрілецький полк 24-ї стрілецької Самаро-Ульяновської Бердичівської тричі Червонопрапорної Залізної дивізії, на той момент 95-го стрілецького корпусу, 18-а Армія, 4-й Український фронт.
Дата і місце загибелі: Осадчук А.Я. загинув в Ужгородському окрузі, 1200 метрів на південний схід від села Конухазе на дорозі Конухазе - Галоч, братська могила на той момент територія Чехословаччини (причина вибуття – вбитий, дата вибуття – 13 листопада 1944 року). На сьогодні це Україна, Закарпатська область, Ужгородський район, село Концово, приблизно 3-4 кілометри від міста Ужгород. У донесенні безповоротних втрат сержантського і рядового складу від 03.12.1944 р. під номером 12 вказано – старший сержант Осадчук Олексій Якович, 1919 року народження, уродженець села Маркуші, Бердичівського району, Житомирської області.
Після війни у 1945-1947 роках усі поховання, які організовували полкові похоронні команди, перенесли на меморіальні кладовища. Братську могилу, в якій знаходився Осадчук Олексій Якович, на південний схід від села Конухазе на дорозі Конухазе-Галоч, перенесли на меморіальне кладовище міста Ужгород, вулиця Героїв, "Холм Слави". Кладовище побудували у липні 1945 року. Шефство над похованнями взяли учні середніх шкіл №4, №11 та воїни військової частини №74222 (затверджено Постановою Народної Ради Закарпатської України від 09.12.1945 р.). Братська могила №217.
Джерело:



Острожинський Іван Васильович

Рік та місце народження: 1903 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 13.07.1944 р. Похований у с.Черемхів Коршівського району Станіславської (нині Івано-Франківська) обл.
Джерело:



Острожинський Михайло Васильович

Рік та місце народження: 1898 р.
Національність:
Короткі відомості: член КПРС.
Коли і ким призваний: капітан.
Дата і місце загибелі: загинув у бою в жовтні 1941 р.
Джерело:



Павлюк Анастасій Федорович

Рік та місце народження: 1910 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув 30.07.1944 р.
Джерело:



Павлюк Анатолій Павлович



Рік та місце народження: 1921 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у 1944 р.
Джерело:



Павлюк Володимир Йосипович



Рік та місце народження: 1923 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., сержант.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 25.01.1945 р., похований у с.Елва, Естонія.
Джерело:



Павлюк Іван Трохимович

Рік та місце народження: 1904 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізованийу 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у березні 1944 р.
Джерело:



Павлюк Карпо Артемович



Рік та місце народження: 1911 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: службовець.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., старший лейтенант.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 13.09.1943 р. Похований на хут. Попутний Межівського району Дніпроперовської обл.
Джерело:



Павлюк Микола Опанасович

Рік та місце народження: 1907 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в березні 1944 р.
Джерело:



Павлюк Омелян Артемович

Рік та місце народження: 1910 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 18.08.1943 р., похований у с.Червоний Яр Балакійського району Харківської обл.
Джерело:



Павлюк Степан Кузьмич

Рік та місце народження: 1901 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., старший сержант.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в лютому 1945 р.
Джерело:



Парасич Сергій Купріянович

Рік та місце народження: с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: службовець.
Коли і ким призваний: мобілізований 1941 р., старший військовий фельшер.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в червні 1941 р.
Джерело:



Півторак Єфим (Юхим) Кирилович



Рік та місце народження: 1902 р. (дата народження згідно паспортних даних).
Національність: українець.
Короткі відомості: службовець, дружина – Катерина Кузьмівна.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 році. Останнє мiсце служби – 1-й стрiлецький полк 99-ї стрiлецької Житомирської Червонопрапорної дивiзiї, рядовий, стрiлець, безпартiйний.
Дата і місце загибелі: приймав участь у одній з найкривавіших битв другої світової війни – Будапештській операції. Отримав поранення 7 грудня 1944 року, помер вiд ран 08 грудня 1944 року в хiрургiчному польовому пересувному госпiталi №5202. Похований у братській могилi №7 в с. Еркень поблизу Будапешта (Угорщина). Яскравим прикладом плутанини та безалаберності військових писарів під час кровопролитних боїв є документ, в якому вказано, що Юхим Півторак загинув (втонув) ще 5 грудня під час переправи через ріку Дунай. Цей документ зберігається в архівах ЦАМО, ми також приводимо його тут.
Джерело: донесення про безповоротні втрати №6176 від 13.01.1945 р., донесення про безповоротні втрати №4193051, довідка Польового евакопункта №197 від 02.01.1945 р.



Півторак Іван Іванович

Рік та місце народження: 1921 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти.
Джерело:



Поліщук Анастасій Степанович

Рік та місце народження: 1918 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти.
Джерело:



Поліщук Валентин Степанович



Рік та місце народження: 1924 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 15.08.1944 р. Похований у с. Лопата Сандомирського повіту Тарнобжезького воєводства, Польща.
Джерело:



Поліщук Дем'ян Созонович

Рік та місце народження: 1910 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 17.03.1944 р. Похований у с. Соломірка Хмельницького району Вінницької області.
Джерело:



Поліщук Марія Степанівна

Рік та місце народження: 1921 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: лікар.
Коли і ким призваний: мобілізована у 1941 р., військовий фельшер.
Дата і місце загибелі: загинула в бою 09.09.1941 р. Похована в м.Сталінграді.
Джерело:



Прохоренко Василь Якович

Рік та місце народження: 1906 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі:
Джерело:



Пугач Олексій Степанович

Рік та місце народження: 1911 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в березні 1944 р.
Джерело:



Раєцький Іван Іванович

Рік та місце народження: 1925 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі: страчений у грудні 1942 р.
Джерело:



Регалов Анастасій Іванович

Рік та місце народження: 1904 р., с.Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в лютому 1945 р.
Джерело:



Регалов Володимир Дмитрович

Рік та місце народження: 1920 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в липні 1944 р.
Джерело:



Регалов Григорій Ількович

Рік та місце народження: 1905 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в березні 1944 р.
Джерело:



Регалов Іван Порфирович

Рік та місце народження: 1923 р., колгоспник.
Національність:
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув в бою в лютому 1944 р. на Вінниччині.
Джерело:



Регалов Іван Якович

Рік та місце народження: 1907 р., колгоспник.
Національність:
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в січні 1944 р.
Джерело:



Регалов Михайло Ількович

Рік та місце народження: 1900 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: робітник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в березні 1944 р.
Джерело:



Регалов Михайло Порфирович

Рік та місце народження: 1911 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: член КПРС.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., молодший лейтенант.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у вересні 1941 р.
Джерело:



Регалов Петро Порфирович

Рік та місце народження: 1918 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: робітник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер у полоні в 1944 р. Похоронений у с. Хажині.
Джерело:



Редич Володимир Анастасійович

Рік та місце народження: 1924 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в лютому 1945 р.
Джерело:



Редич Іван Опанасович

Рік та місце народження: 1906 р.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в лютому 1945 р.
Джерело:



Редич Леонід Феофанович

Рік та місце народження: 1908 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: робітник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в грудні 1941 р.
Джерело:



Редич Петро Олексійович

Рік та місце народження: 1902 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: член КПРС.
Коли і ким призваний: старший політрук.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 07.08.1941 р.
Джерело:



Рибачук Володимир Олександрович

Рік та місце народження: 1924 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., єфрейтор.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 19.02.1945 р. Похований в с.Розогатка, Польща.
Джерело:



Рощенюк Віктор Олексійович



Рік та місце народження: 1919 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований в 1939 р., гвардії старший сержант.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 28.08.1944 р. Похоронений в м. Бирладі.
Джерело:



Рощенюк Леонід Дем'янович



Рік та місце народження: 1903 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісті в грудні 1944 р.
Джерело:



Рощенюк Леонід Калістратович

Рік та місце народження: 1923 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 18.11.1944 р. Похований в Угорщині.
Джерело:



Рощенюк Микола Васильович



Рік та місце народження: 1924 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 14.05.1944 р. Похований у с. Велика Кам’янка, Корщивського району, Станіславської (нині Івано-Франківська) області.
Джерело:



Рощенюк Микола Калістратович



Рік та місце народження: 1921 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі:
Джерело:



Рощенюк Олексій Васильович



Рік та місце народження: 1926 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 06.02.1945 р. Похований в Німеччині.
Джерело:



Рощенюк Петро Давидович

Рік та місце народження: 1898 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 20.08.1944 р. Похований у с. Волястецька, Дембіцького повіту, Тарнувського воєводства, Польща.
Джерело:



Рощенюк Петро Маркович

Рік та місце народження: 1910 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісті в 1945 р.
Джерело:



Рудик Олександр Єрофійович

Рік та місце народження: 1912 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 30.08.1944 р. Похований у с. Монастирське, Тернопільська область.
Джерело:



Рудик Федір Єрофійович



Рік та місце народження: 1921 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 07.10.1944 р. Похований у Саноцькому повіті, Кроснянського воєводства. Польща.
Джерело:



Савіцький Владислав Янович

Рік та місце народження: 1914 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., гвардії рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 04.03.1944 р. Похований у Бердичівському районі, в с. Райгородок.
Джерело:



Свинарчук Микола Гордійович

Рік та місце народження: 1925 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 23.06.1944 р. Похований у с. Клявчиха, Чауського району, Могилівської області. Білорусь.
Джерело:



Семенюк Адам Павлович

Рік та місце народження: 1924 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., гвардії рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 11.03.1944 р. Похований у с. Соломірках, Хмельницького району, Вінницька область.
Джерело:



Семенюк Альберт Макарович

Рік та місце народження: 1926 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 20.12.1944 р. Похований у с. Серотськ, Варшавського воєводства. Польща.
Джерело:



Семенюк Анастасій Михайлович

Рік та місце народження: 1925 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою в 1944 р. Похований у Вінницькій області.
Джерело:



Семенюк Анатолій Макарович



Рік та місце народження: 1923 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі: загинув у бою 10.04.1945 р. Похронений у селі Клішувка. Польща.
Джерело:



Семенюк Валентин Макарович

Рік та місце народження: 1923 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісті.
Джерело:



Семенюк Василь Петрович

Рік та місце народження: 1921 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі:
Джерело:



Семенюк Віктор Олександрович

Рік та місце народження: 1902 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти.
Джерело:



Семенюк Григорій Іванович

Рік та місце народження: с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., молодший сержант.
Дата і місце загибелі: загинув 24.07.1941 р.
Джерело:



Семенюк Єфим (Юхим) Серафімович

Рік та місце народження: 1914 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти.
Джерело:



Семенюк Михайло Анастасович

Рік та місце народження: с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р.
Дата і місце загибелі: помер від ран 20.03.44 р. Похований у с. Шпиченці, Старосинявського району, Кам’янець-Подільського області.
Джерело:



Семенюк Михайло Костянтинович

Рік та місце народження: 1899 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: робітник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у квітні 1945 р. Позований у Чехословаччині.
Джерело:



Семенюк Микола Федорович (Федосійович?)

Рік та місце народження: 1914 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 26.10.1944 р., похований у м. Кросно, Польща.
Джерело:



Семенюк Петро Костянтинович

Рік та місце народження: 1911 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти у 1944 р.
Джерело:



Семенюк Петро Маркович (Макарович)

Рік та місце народження: 1910 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти.
Джерело:



Семенюк Петро Павлович

Рік та місце народження: 1910 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у таборі Wietzendorf (Витцендорф), в полоні 20.02.1942 р.
Джерело: "Саксонские мемориалы", База военнопленных: http://www.memory-book.com.ua/people/book/23



Семенюк Сергій Іванович



Рік та місце народження: 1921 р., с.Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 20.01.1945 р. Похований на станції Осійрув-Мазовецька, Остроленського воєводства, Польща.
Джерело:



Семенюк Степан Павлович

Рік та місце народження: 1925 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісті.
Джерело:



Семенюк Яків Павлович

Рік та місце народження: 1906 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі:
Джерело:



Семчук Анастасій Григорович

Рік та місце народження:
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі:
Джерело:



Сідлецький Микола Кирилович

Рік та місце народження: 1913 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти.
Джерело:



Симчук (Сінчук) Анастасій Євдокимович

Рік та місце народження: 1920 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти.
Джерело:



Синяк Яків Фотійович

Рік та місце народження: 1915 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісті у березні 1944 р.
Джерело:



Скоробогатий Анатолій (Анастасій?) Михайлович

Рік та місце народження: 1912 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у грудні 1941 р.
Джерело:



Смолкін Леонтій Іванович

Рік та місце народження: 1910 р., с. Маркуші.
Національність: росіянин.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув 26.03.1944 р.
Джерело:



Сологуб Павло Степанович

Рік та місце народження: 1903 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 27.04.1945 р. Похований у Гросс-Глініке, що біля м. Берлін.
Джерело:



Теслюк Анатолій Григорович

Рік та місце народження: 1910 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти в березні 1944 р.
Джерело:



Теслюк Яків Григорович

Рік та місце народження: 1914 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 15.04.1944 р. похований у с. Олексинці Борщівського району Тернопільської області.
Джерело:



Тимощук Яків Іванович

Рік та місце народження: 1923 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., польовий РВК.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 20.02.1945 р. Похований в с. Позериць Вроцлавського воєводства, Польща.
Джерело:



Томчук Йосип Несторович

Рік та місце народження: 1897 р. (1906 ?), с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі: розстрільний фашистами в 1943 р.
Джерело:



Фесенко Іван Іванович

Рік та місце народження: с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 04.04.1945 р., похований у м. Братиславі, Чехословаччина.
Джерело:



Фризько Іван Іванович

Рік та місце народження: 1925 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 30.07.1944 р., похований у с. Курлянка Гроднецької області, Білорусія.
Джерело:



Чернецький Віталій Антонович

Рік та місце народження: 1909 р., с. Маркуші.
Національність:
Короткі відомості:
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув 04.03.1945 р.
Джерело:



Шевченко Феодосій Корнійович

Рік та місце народження: 1913 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув у березні 1944 р.
Джерело:



Шевчук Василь Дем'янович

Рік та місце народження: 1901 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: помер від ран 15.04.1944 р. похований в с. Олексинці Борщівського району Тернопільської області.
Джерело:



Шевчук Василь Ілларіонович

Рік та місце народження: 1907 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув 30.03.1941 р.
Джерело:



Шевчук Василь Купріянович

Рік та місце народження: 1910 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., сержант.
Дата і місце загибелі: загинув в березні 1944 р.
Джерело:



Шевчук Іван Герасимович

Рік та місце народження: 1904 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований 11 січня 1944 року Бердичівським РВК, рядовий. Проходив службу у 565-у полку 161-ї стрілецької дивізії.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 09.03.1944 р. Похований у селі Янів (нині село Іванів) Калинівського району Вінницької області.
Джерело: Донесення про безповоротні втрати.



Шевчук Іван Іванович

Рік та місце народження: 1915 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., молодший лейтенант.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 01.02.1945 р., похований у с. Просс-Парк, ст. Прусія.
Джерело:



Шевчук Микола Іванович

Рік та місце народження: 1912 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі:
Джерело:



Шевчук Михайло Григорович

Рік та місце народження: 1920 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: загинув в 1941 р.
Джерело:



Шевчук Михайло Григорович

Рік та місце народження: 1924 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., рядовий.
Дата і місце загибелі: пропав без вісті у 1944 р.
Джерело:



Шевчук Павло Петрович

Рік та місце народження: 1907 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник. Дружина Шевчук Устина Андріївна.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1941 р., рядовий. У початковому періоді війни потрапив у ворожий полон, був звільнений німецькою владою та повернувся додому у Маркуші. Повторно призваний у січні 1944 року.
Дата і місце загибелі: пропав безвісти 6 березня 1944 року (за іншими даними – у червні 1944 р.).
Джерело: Донесення про безповоротні втрати 64946803, донесення про безповоротні втрати 65176977.
Примітка: в базі даних ЦАМО РФ існує два записи про долю Павла Шевчука. Обидва – донесення післявоєнного періоду, надані Бердичівським РВК № 67279 від 23.09.1947 р. та №11258 від 01.03.1948 р. В них вказано, що Павло Шевчук пропав безвісти у 1944 році.



Шевчук Феофіл Трохимович

Рік та місце народження: 1922 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: мобілізований у 1944 р., сержант.
Дата і місце загибелі: загинув у бою 30.04.1945 р., похований у с.Пустівці, Чехословаччина.
Джерело:



Яремчук Олексій Дмитрович

Рік та місце народження: 1926 р.
Національність: українець.
Короткі відомості:
Коли і ким призваний:
Дата і місце загибелі: загинув у грудні 1944 р.
Джерело:



Ярославець Дмитро

Рік та місце народження: 1922 р., с. Маркуші.
Національність: українець.
Короткі відомості: колгоспник.
Коли і ким призваний: партизан.
Дата і місце загибелі: загинув у 1943 р.
Джерело:

Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV