Пам’ятний знак жертвам Голодомору 1933 і 1947 років та політичних репресій.

Сільське кладовище, центральна частина біля пам’ятної стели. Встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору 1933 і 1947 років та політичних репресій.
Пам'ятний знак відкрито на мітингу 24 жовтня 2008 року. Пам'ятний знак освятив отець Мануїл (Бицик). На урочистому відкритті були присутні заступник голови райдержадміністрації М.Ю. Самчик, голова районної ради Ю.Д. Михальчук, жителі села, молодь, школярі.
Інформацію про жертв голодомору у Маркушах почали збирати ще задовго до того, як голод був офіційно визнаний актом геноциду – у 1991 році. На церемонії відкриття учні місцевої школи розповідали про односельців, які пережили страшні роки. Всі спогади, разом із прізвищами сімей, які постраждали у 1932-1933 роках зібрано у Книзі пам’яті у шкільному музеї. Кожне з цих прізвищ має свою страшну історію.
Завдяки роботі вчителів, учнів школи та всіх, хто підтримав ідею збору інформації, молоде покоління має змогу більше дізнатися про долю попередніх поколінь та мати більш детальне уявлення про те, що їм довелося пережити.

Джерела і література:

Демченко П. Голодне лихоліття. // "Земля Бердичівська", №44 (15684) від 31.10.2008 р.

Анатолій ГоробчукВідкриття пам'ятного знаку (за матеріалами ТРК "ВІК"):


Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV