Публікація: Січень 30, 2010

"ШКОЛО, НЕХАЙ СВЯТИТЬСЯ ІМ'Я ТВОЄ!"

Миттєвості щастя й хвилювання дивного,
І дитячий сміх, і праця вчителів –
Все це, ніби прожите заново,
Злилось сьогодні в слові "ювілей"!

10 років... Багато це чи мало?
Думаю, що для школи – це вік розквіту, коли за плечима досвід роботи, а попереду – нові перемоги і успіхи, нові плани звершення.
Ювілей – це лише хвилинна зупинка для того, щоб оглянутися назад, придивитися до напрацьованого, згадати кращі сторінки з історії школи.
10-річчя Маркушівської ЗОШ І-IIІ ступенів, що відзначалося 19 січня, на Водохреща, вочевидь, стало загальносільським святом. Заповнена вщент актова зала школи – яскраве тому підтвердження.

Гарно вбрана, сяяла вона усмішками гостей. В кожному класі творчі роботи учнів, у фойє – фотогазети випускників минулих років, де кожен міг знайти себе, своїх шкільних друзів, учителів, а отже, зустрітися з юністю.
Багатьма своїми учнями школа може пишатися. Нехай хтось не зривав зірок з неба, але запам'ятався дитячою безпосередністю, винахідливістю, добротою. Багато хто досяг значних успіхів у житті. Є в Маркушах свої науковці, депутати, успішні бізнесмени, мужні військові, самовіддані медики, відомі аграрії, кмітливі інженери, чемпіони-спортсмени, державні службовці і, звичайно, закохані у свою справу педагоги. Випускники – гордість школи, місток, який поєднує її минуле та майбутнє. Слова подяки із уст учнів, випускників, організаторів свята звучали на адресу тих, хто починав будувати школу і хто завершував її будівництво. Ювілейними грамотами нагороджені В.М. Шевчук, В.І. Цимбалюк, A.A. Білецький, В.П. Сухораба, Ю.Ю. Волошин, А.П. Горобчук.
Разом з організаторами урочистого дійства на сцену піднімалися відомі в районі люди, тепло вітали ювілярку-школу. Голова РДА Л.А. Бакановський наголосив, що шкільні традиції є тим цементуючим матеріалом, який роками зберігає дух прекрасного учбового закладу, з його великим енергетичним і творчим потенціалом.
Зі словами подяки і привітання виступили голова райради Ю.Д. Михальчук, начальник відділу освіти Бердичівської РДА Т.В. Наумчук, начальник обласного управління фізичної культури і спорту В.Р. Зорнік, сільський голова О.С. Карпов, депутат райради Ю.Ю. Волошин, спонсор школи В.И. Хмелівський, композитор і виконавець Олесь Коляда, випускники школи.
Хрещенською водою освятив і благословив всіх присутніх отець Мануїл.
З любов'ю і вдячністю згадували вчителів-ветеранів, які своєю клопіткою працею закладали традиції школи. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять вчителів, які, на жаль, пішли із життя.
Школа – це не тільки стіни. Насамперед, це – дух, пам'ять, традиції, наступність поколінь.
Лунали оплески, звучали вітання, побажання, щирий сміх, сяяли очі, переповнювалися серця присутніх гордістю за свою рідну школу, яка по-материнськи пам'ятає усіх своїх учнів.
Людська неповторність вчителя визначає обличчя навчального закладу. Педагоги школи закохані у свою професію. Це люди мистецтва у високого дару душі, віддають своє серце іншим, і жодного разу не розчарувались у своєму життєвому виборі. Вони пишаються своєю школою, а, значить, будуть вічно молодими!

Володимир КРАВЧЕНКО.

Кравченко В. "Школо, нехай святиться ім'я твоє!" // "Земля Бердичівська", №5 (15749) від 29.01.2010 р.

Locations of visitors to this page Погода в Україні

Зв'язок з нами: Анатолій Горобчук   agorobchuk1970[@]gmail.com .                                                       © Copyright 2009 Design KotovVV